A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) 2010. áprilisában TÁMOP pályázati támogatással kutatóegyetemi programot kezdeményezett azzal a céllal, hogy az ezáltal megvalósuló szakmai összefogás az egész Egyetemet újrapozícionálja hallgatói, oktatói, partnerei, illetve mindazok számára, akik szolgáltatásait igénybe kívánják venni. A kutatóegyetemi program „A jövő Műegyeteme” megújulási stratégia része.
A kutatóegyetemi pályára állítás fontos eszköze volt öt kiemelt témában kutatási stratégia kidolgozása, valamint a jövő Műegyetemének működését jellemző fontosabb humán és infrastrukturális fejlesztési irányok vizionálása. Ezek bemutatására a “Hogyan tovább, Műegyetem?” című, 2010. november 17-én megtartott, egész napos rendezvényünkön került sor. Az ismertetett elképzelések és az elhangzott vélemények útmutatásai szerint megindult a munka: ráálltunk a kutatóegyetemi pályára. Útközben vagyunk és haladunk. Erről szeretnénk számot adni június 21-én.
Továbbra is valljuk, hogy munkánk csak akkor lehet eredményes, ha olyan működési módot alakítunk ki, amely az eddigiekhez képest jobban követi a hazai és nemzetközi trendeket, szakmai kihívásokat. Mindezek megismerése és megvalósítása, az érdemi szakmai visszacsatolás csak partnereinkkel közösen, a közös érdekeken alapuló együttműködések fenntartásával és fejlesztésével lehetséges. Ennek érdekében ismételten hívjuk és várjuk partnereinket, kollégáinkat, hallgatóinkat, valamint mindazokat a szakembereket és közéleti személyiségeket, akik mindezek megvalósítását segíteni tudják.
11:00-11:30 Kávészünet, sajtótájékoztató 11:30-13:00 Szakmai előadások – Első eredmények a kiemelt kutatási területeken 13:00-14:30 Ebédszünet, konzultációk 14:30-16:30 Szatellit rendezvények BME-szerte: szekcióülések, bemutatók, laborlátogatások